Bądź z nami na bieżąco:

Zioła

Witamina C 50 g Magiczne Ogrody
Witamina C 50 g Magiczne Ogrody
Producent: Vivio
Cena: 8,90 zł
szt.
zobacz więcej

Zioła, czyli rośliny zielarskie, są wykorzystywane w ziołolecznictwie, w kulinariach, a także jako przyprawy. Wykorzystuje się je również w aromaterapii. Zioła pojawiają się w medycynie, farmakologii i kosmetyce, a także w domowym zaciszu, gdzie służyć mogą jako profilaktyka bądź do łagodzenia napięć, bólów i walki z niektórymi dolegliwościami. Ich wykorzystanie jest związane z tym, że zawierają w sobie szereg składników, które pozytywnie wpływają na zdrowie psychofizyczne człowieka.

Rodzaje ziół i ich właściwości

Wiedza na temat ziół wieki temu była wiedzą tajemną, dziś dostępna jest dla wszystkich. Dzięki temu wiemy, że w ziołach znajdują się bogate zasoby składników bioaktywnych, które występują w różnych gatunkach w wielu skomplikowanych i unikatowych kombinacjach. Wykazują właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, bakteriobójcze, grzybobójcze, antyutleniające, regenerujące, nawilżające, terapeutyczne, żółciopędne, antystresowe, a także wiele innych.

Związki obecne w ziołach kumulują się w różnych częściach roślin w tym głównie w kwiatach, owocach, nasionach, łodygach i drewnie. Stężenie obecności tych składników zależne jest od fazy rozwojowej rośliny, dlatego np. zioła na przyprawy zbierane są niedługo przed kwitnieniem, bo wtedy właśnie mają największe stężenie substancji aromatycznych.

Wykorzystywanie ziół

Dostępne w naszej ofercie zioła mają szeroką gamę zastosowania. Mogą być używane zarówno jako napary, herbaty, jak i nalewki. Są bezpieczne w stosowaniu dla osób zdrowych jako profilaktyka. Osoby zmagające się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, w tym osoby chore przewlekle, powinny skonsultować picie ziół z lekarzem. Leczenie ziołami jest wspierane leczeniami konwencjonalnymi, czyli farmakologia, dlatego odstawienie jakichkolwiek pigułek również powinno być monitorowane przez lekarzy.

Najlepsze propozycje z działu nowości, może ciebie również coś zainteresuje
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl